Nieuws

Interview: De oprichter van Sustonable over circulaire oppervlakken en ontwerpinnovatie

Een nieuwe manier om met afval te bouwen

In een interview met TOCCO legt Sustonable-oprichter en CEO Laurens van Graafeiland uit hoe we post-consumer rPET-flessen en pre-consumer gerecycled glas omzetten in een circulair materiaal voor architectuur en interieurontwerp. Het resultaat is een oppervlak met een natuurlijke uitstraling, de prestaties van engineered stone en de ecologische voetafdruk van een écht circulair product.

Certificeringen en circulair bewijs

Sustonable-oppervlakken zijn 99% recyclebaar, VOC-vrij en geproduceerd met 70% minder grondstoffen dan traditionele kunststeen. Bovendien voorkomt elke vierkante meter dat ongeveer 100 plastic flessen op stortplaatsen of in de oceaan terechtkomen. Met onafhankelijke certificeringen levert Sustonable meetbaar bewijs van impact. Want de toekomst van design is niet gebaseerd op claims, maar op radicale transparantie en echte data.

Van esthetiek tot innovatie

Dankzij geavanceerde sublimatieprinttechnieken zijn Sustonable-oppervlakken volledig aanpasbaar in uiterlijk en formaat, wat totale creatieve vrijheid biedt. “Maar daar stoppen we niet. We verbeteren ook ons designaanbod (…) en ontwikkelen een product met >85% gerecyclede inhoud”, aldus Laurens van Graafeiland.

Lees het volledige interview op TOCCO